Wszystko o najsłynniejszym detektywie w jednym i pięknym miejscu

Ktoś jeszcze nie słyszał o słynnym detektywie, ręka do góry? Haaloo? Jest tam, kto?

Sherlock Holmes to marka sama w sobie. Postać kontrowersyjna, tajemnicza, ekscytująca. Cały świat słyszał o nim, to pewne. Jednak już nie każdy przeczytał, choć jedną z opowieści sir Arthura Conan Doyle’a. Sens czy fabułę klasycznych już opowieści takich jak na przykład „Studium w szkarłacie” czy „Pies Baskervill’ów” rozsławiły filmy fabularne lub seriale, jednak nigdy do końca się oddają one spisanego oryginału.

Sherlock Holmes (wydanie kolekcjonerskie) to perełka z kilku powodów:

  • książka zabiera wszystkie dokonania najbardziej znanego detektywa,
  • piękne wydanie, podzielone na części – czytając jedną nie musisz mieć przy sobie całego opasłego tomu,
  • wszystkie części zgrabnie mieszczą się w jednym zbiorczym opakowaniu – co efektownie wygląda na półce,
  • cena całości podzielona na ilość książek jest atrakcyjna,
  • całość od początku idealnie nadaje się na wspaniały prezent.

Sherlock Holmes, którego zawsze warto poznać

Duet z Baker Street 221B po prostu trzeba pokochać. Nie ma innej opcji. Filmy i seriale, nawet te nowoczesne, w których zagrali Benedict Cumberbatch i Martin Freeman czy Robert Downey Jr. i Jude Law ciągle na nowo przyciągają do oryginału nowych fanów. A dzieje się to bez ustanku od 132 lat! Tak, to już w 1887 roku słynny detektyw stał się bohaterem książek. Początkowo wielu ludzi sądziło wręcz, że żyje lub żył on na prawdę, ponieważ był tak szczegółowo i realnie opisany. Sam autor przyznawał, że postać wzorował na faktycznie istniejącej osobie, która była chirurgiem i doktorem medycyny sądowej. Jednak fani mieli swoje teorie spiskowe. Niemniej dawniej jak i teraz zagadki, których rozwiązania podejmuje się ten fascynujący duet bawią i ciekawią niezmiennie od lat.

Doktor John Watson, jakiego nie poznasz w ekranizacjach

Doktor, współlokator z przeszłością, wierny przyjaciel, oddany mąż. Czytając opowiadania napisane przez Artura Conan Doyle’a trudno nie zgodzić się z tym jak istotną rolę zazwyczaj on odgrywa. Pochopnie często spychany do drugorzędnej roli, jeśli chodzi o adaptacje filmowe czy kinowe. Niepotrzebnie. To w książce wraz z nim poznajemy tajemniczego detektywa. To tam udzielają się nam jego uczucia: podekscytowanie, radość, ciekawość, strach. Nadając mu rolę sekretarza czy kronikarza autor fenomenalnie w ciągu snutych przez siebie historii wzbudza w nas wiele emocji. Prawie nic nie jest tu oczywiste. A my wraz z nim uczymy się postrzegania wszystkiego na nowo.

Wydanie kolekcjonerskie, pięknie wydrukowane w eleganckim wydaniu to świetna pozycja tak dla fana jak i kogoś, kto chce dokładnie poznać cały świat Sherlocka. Warto.